Únor 2013

Japonský Nový rok

28. února 2013 v 20:36 | Kara-chan |  Japonsko
こんにちは、みなさん!
Vítám vás na blogu a přináším vám první článek ode mně (Kara-chan). Doufám, že se vám bude líbit. Dnes jsem se pustila do japonského Nového roku. Japonci tento svátek milují, dokonce ještě víc než letní festivaly a to už je co říct. Nicméně, nebudu vás zdržovat, pojďme na to!

Poradna

28. února 2013 v 20:35 | So-chan a Kara-chan |  Napište nám
Máte něco na srdci? Potřebujete poradit? Nebojte se a napište nám. :) Jen podotýkám, že toto není poradna "můj kluk mě už nemiluje" a tak dále, zabýváme se hlavně Japonskem a So-chan i Koreou, takže přivítáme otázky hlavně z tohoto soudku. Pokud chcete napsat přímo jedné z nás, podívejte se do sekce "O nás".

Takže jestli máte otázku, pište do komentářů. :)
Víme, že to sem nepatří, ale...
Chceme vám doporučit jednu stránku!
Máte problém se vztahem? Jak kamarádským, tak třeba vážným?
Obraťte se ZDE na stránky - Lidé, kteří Vám poradí (z vlastní zkušenosti! ;)

Design

28. února 2013 v 19:02 | So-chan

Aktuální design od: 28.2. 2013
Design by: So-chan
Téma: Japonsko
Barvy: Všechny odstíny hnědé
Doba: celé dopoledne a odpoledne... :D
Obrázky: Většina z Google, ale na nějaké mám své zdroje
Upozornění: Nekopírovat, prosím! :)O nás a blogu

28. února 2013 v 18:27 | So-chan a Kara-chan~ Napište:

~ Blog
~ Naše akce, naše videa

~ Poradna
(Pokud máte jakékoli otázky, se kterými byste se nám svěřili,
napište nám sem. Pokusíme se na vše odpovědět.)O nás (adminky blogu)

28. února 2013 v 16:07 | So-chan a Kara-chan
Konnichiwa, abyste měli malou představu o tom, kdo jsme, napsaly jsme Vám pár informací o nás.
Pokud budete chtít vědět něco jiného, klidně Vám to sdělíme ve videoodpovědi. Ovšem ne vždy a dříve Vám ho můžeme udělat, jelikož obě dvě jsme od sebe velmi daleko (cca 150 km). Takže se budeme scházet opravdu velmi málo... :)
Ale zde na blogu budeme pořád a na vaše otázky Vám můžeme odpovídat ručně na klávesnici.
Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, můžete zde, nebo na naší e-mailové adrese: Kakkoi-Nihongo@email.cz

Kara-chan

Přezdívka: Kara-chan, nebo jen Kara.
Věk: 15 let
Koníčky (kromě Japonska): Psaní, čtení, jízda na koni, jazyky, historie a podobně. :)
Jak jsem se dostala k Japonsku? To je hodně těžká otázka, vlastně už si to moc nepamatuji. :D Ale asi to začalo tím, že jsem četla články o Japonské kultuře, která mě zaujala, a slyšela jsem jazyk.
Jak dlouho se věnuji Japonštině? "Pohrávám" si s ní asi už druhým rokem, ale pořádně se jí věnuji asi půl roku, řekla bych.
Charakterizovala bych se jako... hodně plachou osobu, knihomola a blázna. :D


So-chan

Přezdívka: So-chan (hlavní), někdy i Sosíík
Věk: 14 let
Koníčky (též kromě Japonska): Čtení, psaní, jazyky (hlavně ty asijské), malování a jako každý moderní člověk, HUDBA (ovšem nyní už rok poslouchám K-pop - miluji ho).
Jak jsem se dostala k Japonsku? Hm... to je otázka k zamyšlení. Celkově jsem byla již od mala zvláštní člověk, který miloval Asii. Vůbec ovšem nevím, jak... -(O_O)-
Jak dlouho se věnuji Japonštině? V březnu to bude dobrý rok. To jsem začala na malém slovníčku, který měl ovšem drobné chyby v pravopisu, či výslovnosti. Poté již od září chodím na kroužek Japonštiny. :)
Charakterizovala bych se jako... Hodná, zezáčátku stydlivá, knihomol, též blázen a... mám velký smysl pro humor! :D
Jsem hlavně velkým závislákem na Koreu a její hudbu (ne starou, ale moderní - Kpop). (^_^)v
Takže pokud by tu zde byl nějaký vášnivý Kpoper, ihned mi napište, ráda si s Vámi o něm popovídá. ;) V tomhle ohledu jsem velmi přátelský tvoreček. :D

Sayonara!
Těšíme se na odpovědi. :)

Připravujeme...

24. února 2013 v 18:19 | So-chan |  Novinky

Jak jistě všichni víme, videa jsou jedním z njelepších zdrojů učení.
Japonština se umístila na žebříčku nejtěžších jazyků na světě. Trvá i několik let, než se člověk naučí vše, co je potřeba.

Proto pro Vás připravujeme takovou lahůdku.
Jistě se i zde v České Republice najde mnoho milovníků a zájemců jak japonštiny, tak i Japonska samotného. Většinou se to jeví u mladých teenagerů, jenž jsou zamilovaní do různých anime.

Takže... tento blog se nebude zakládat jenom na článcích a obrázcích. Spolu s mojí adminkou (Kara-chan) jsme se rozhodly natočit i několik lekcí japonštiny. A ne jenom videa na toto téma. \(^o^)/

Co ve videích rozhodně nebude chybět:
  • Mluvení v japonštině - Nebyly by ta videa tak originální bez mluvení japonského jazyku, tím pádem Vám sem tam řekneme i mimo výuku něco japonského (ovšem se to přeloží do rodného jazyku).
  • Zábava - Budeme se opravdu snažit udělat videa více zábavná, protože učit se "vážně" není ten nejlepší způsob. Nejhorší pak je, když je člověk ve stresu.
  • Kultura - S Kara-chan plánujeme opravdu hodně videí. Ovšem nebude se to zakládat pouze na japonštině, ale i na kultuře Japonska a samozřejmě i jídla a další podobné věci.
  • My! - Ano, jenom my dvě budeme točit videa japonštiny. Abych pravdu řekla, základy japonštiny mám a hiraganu skoro za sebou. Kara-chan se učí japonštinu déle. Umí jak hiraganu, tak i celou Katakanu a mnohem více věcí, kterých se dočkám asi až za uherský rok! :D Tím pádem má více vědomostí, než já. Proto bude ve videích možná často mluvit ona. [^_^]
Musím se přiznat, že se spolu s mojí adminkou opravdu těšíme, až budeme videa natáčet. Sice náš vzhled nic moc (obě brýle a pořád happy), ale na tom přeci nezáleží! ;)