Březen 2013

Kara-chan a hůlky

31. března 2013 v 18:37 | So-chan a Kara-chan |  O nás
Těšili jste se? Ano? To je dobře, protože to, na co jste tak dlouho čekali je tady! Video se mnou a hůlkami. Doufám, že se vám bude líbit. Pokud ano, potěšíte nás třeba tím, že okomentujete článek, dáte nám like na FB nebo odběr na YouTube. Nicméně, užijte si video!!!

Japonská restaurace ~Samurai~

31. března 2013 v 16:21 | So-chan a Kara-chan
So-chan normálně, Kara-chan kurzívou.

30.3. 2013 - ano, tento den byl vyjímečný pro tento blog a hlavně pro nás adminky! ^_^ Hell Yeah!

Vše, co jsme Vám slibovaly, je zde! Ovšem omlouváme se vám, že tento článek (fotky,video) jsme sem nedaly již včera. Byly jsme velmi unavené z celého dne. Navíc každá bydlíme úplně někde jinde a střed mezi námi byla právě Praha!
Ovšem dojely jsme v pořádku a ze včerejšího dne se ještě vzpamatováváme.
Přesně tak! :D Všechno probíhalo trochu rozpačitě, ale myslím, že se vše povedlo. Teda krom jedné věci. Protože Kara-chan je úplně blbá a zapomene co se dá, samozřejmě nechala doma mobil. Na který se mělo nejen fotit, ale natáčet video. Nicméně nebojte, So-chan zachránila situaci a fotografie i video samozřejmě bude! Nyní ale slíbené fotky.


V Japonské restauraci Samurai jsem byla poprvé, takže hlavní jídlo mám úplně stejné, jako Kara-chan. Jelikož jsem vůbec nevěděla, co si objednat. Ale já věděla, že Kara byla již několikrát v Japonské restauraci, takže dobře věděla, co je dobré a co si objedná! Takže jsem se držela jí a musím uznat, že její výběr byl unikátní. ~(^_^~)
Já už jsem v jedné byla, ale probíhalo to trochu jinak. Samozřejmě jsem se tvářila jako největší borka, když přišla číšnice s tím, jestli si dáme aperitiv (alkohol před jídlem) - saké. Jestli se těšíte na sushi, musím vás trochu sklamat - je to velmi známé a proto jsem myslela, že dát si jiná tradiční japonská jídla bude lepší.

Tak se můžeme na to vrhnout! *-*

Již zítra nové video...

29. března 2013 v 9:30 | So-chan a Kara-chan
Tešítě se na nové video, které přepadne stránku YouTube a náš oficiální blog? :)
Hlasujte ^_^

Jak se spřátelit s cizincem?

28. března 2013 v 7:00 | Kara-chan |  Japonsko
Konnichiwa, mina-san! Přeně tak, Kara-chan se uráčila napsat článek. :D Úžasné, že? Asi jste z nadpisu poznali, o co vlastně jde. Jen si dovolím připomenou (asi to je už otravné) - pokud chcete vědět o nejnovějších článcích bez toho, abyste stále viseli tady u nás na blogu, můžete dát like na naší FB stránku. Ale to jen tak na okraj. Nebudu již déle zdržovat, jdeme na to!

Už něco přes dva roky komunikuji s cizinci. Pravda, zaměřuji se hlavně na Japonsko, ale pohybuji se na serverech, kde můžeze najít lidi opravdu ze všech koutů světa. Takže mě napadlo, že bych v jednom článku mohla shrnout nejen jak získat přátele z ciziny přes internet, ale taky proč a kdy si dávat pozor.

Neprve by možná bylo dobré zmínit pár webů, kde je dobré začít hledat. Ještě taková připomínka - všechny stránky jsou zdarma.

1. Interpals.net
Rozhodně nejznámější web, kde najdete opravdu spoustu lidí. Registrace je nutná, nicméně ovládání jednoduché. Můžete hledat i podle měst. Taky podle koníčků, podle preferencí (jestli jen psaní po emailu nebo dopisování, taky je tam flirt a vztah) nebo podle toho, jestli je dotyčný online.

2. www.penpal-net.info
Tohle je trochu komplikovanější stránka, pravda. Musíte se zaregistrovat, abyste mohli odpovědět na inzeráty ostatních. Taky je trochu těžší vyhledávání. Moc lidí se sem nedívá, takže některé příspěvky jsou trochu starší. Ale taky se tu dají najít zajímaví lidé.

3. japan-guide.com
Tahle stránka je hodně aktivní. Taky je potřeba registrace. Většina uživatelů buď jsou Japonci nebo hledají Japonce, takže pro japanofily naprosto ideální. Také se zde mohou objevit lidé, kteří nehledají Japonce. Sice je to zřídka, ale stává se to. Ovládání je též jednoduché.

4. studentsoftheworld.info
Tuhle stránku moc nevyužívám, ale také tam můžete najít spoustu lidí. Opět je registrace nutná. Výhodou je i to, že při registraci uživatelé vyplní zajímavé otázky (jako budoucí zaměstnání, místo, kde by chtěli žít a tak dále).

5. http://penpalkorea.com/en/
Tady najdete na 90% Korejce. Já osobně jsem stránku nezkoušela, pokud jí tedy někdo hodláte otestovat, napište mi výsledek, abych mohla doplnit článek pro budoucí návštěvníky. Na první pohled stránka působí relativně zastarale, ale přesto dobře a myslím, že je dost aktivní.

Tak jo, svou první "oběť" jste už našli. Co teď? Samozřejmě jí nebo jemu napsat. Ale co? Ideální by bylo představit se, ale jen krátce, aby si v budoucnu bylo o čem povídat. Také tomu druhému udělá radost, když projevíte jistou znalost jeho jazyka. Já například zdravím v japonštině a občas se i představím. Ne že bych toho víc neuměla, ale raději v budoucnu překvapím tím, že umím líp, než to vypadalo než tím, jak dobře a často umím používat google překladač.

Pozor! Je dobré ctít zvyky toho, s kým si píšete. Mohli byste ho nevědomky urazit! Japonci například jsou většinou přesvědčení o tom, že cizinci jsou sice strašně cool, ale navíc i burani a proto je dobré vždy odpovídat opatrně. Občas to sice bývá problém, ale o to lépe si popovídáte. :)

Občas se ale stane, že napíše někdo, od koho jste to nečekali. Úchylové nejsou jen na českých portálech, ale je to celosvětový problém. Navíc tu probíhá střet různých kultur, tím pádem musíte počítat s tím, že napíše nějaký Arab či Afričan (o pár desítek let starší než vy) s nabídkou k sňatku, to v tom lepším případě.

A dále...

Tady bych chtěla zmínit jednu zajímavost, které jsem si všimla. Možná to tak chodí jen u mně, ale i tak bych o tom ráda napsala. Jistě, tato přátelství nevydrží věčně. Pokud se chcete někoho rychle zbavit, dejte mu svůj facebook. Od mnoha lidí slyším, že pokud někomu svůj facebook dají, do měsíce, nejpozději do roka si přestávají psát. Já mám stejnou zkušenost. Je to škoda, protože zrovna Facebook je na tohle šikovný - víte, kdy je cizinec online, můžete myslím mluvit i přes webkameru a tak dále. Tady ovšem stejně dobře zafunguje skype.

Úplným opakem facebooku je snail-mail, tedy dopisování. Pěkně ručne, do obálky a poslat. Má to své osobité kouzlo a každý dopis vám udělá obrovskou radost. Občas se sice stane, že se dopis ztratí nebo se "oběť" přestěhuje, v mém případě se to stalo u jednoho cizince z osmi. Pak taky výborně, avšak o trochu méně romanticky, funguje email, ale i ten nevydrží věčně. Jen ještě poslední upozornění - nenechte se unést a nedávejte adresu příliš mnoha lidem, protože pak vzniká mnoho problémů s tím, kdo je kdo.

To by bylo k začátkům dopisování. Pokud je něco, co vás ještě zajímá a co jsem nenapsala, pište do komentářů.

Plány do budoucna...

23. března 2013 v 19:56 | So-chan a Kara-chan
Jaké máme plány s tímto blogem?
Na co všechno se můžete těšit?
So-chan normálně, Kara-chan kurzívou

Nějaké věci Vám přijdou až přehnané, ale je to tak... opravdu to plánujeme!


První video již brzy...

10. března 2013 v 17:08 | So-chan a Kara-chan
こんにちは!(^o^)/
So-chan normálně, Kara-chan kurzíva, jako obvykle. v(^o^)v

Misao Okawa - Nejstarší žena Japonska

6. března 2013 v 16:56 | So-chan
Eh, no... i toto se týká Japosnka! :D
Ale myslím si, že je to velmi důležitá zpráva!


Před čtyřmi dny se na internetu objevil článek o nejstarší ženě Japonska. Jmenuje se Misao Okawa a je jí obdivuhodných 114. To si zaslouží opravdu velkou gratulaci!
Díky jejímu kouzelnému věku se ve středu (27.2 2013) dostala i do Guinessovy knihy rekordů, za což je velmi šťastná.
Již včera dovršila úctihodných 115 let, čímž se oficiálně stává nejstarší ženou v Japonsku. Tato dáma se narodila 5. března 1898.
Okawa žije v pečovatelském domě v Ósace. Správce pečovatelského domu Tomohito Okada řekl, že Okawa jí cokoliv, co má ráda.

Nejstarší žijící muž uznaný Guinessovou knihou rekordů Jiroemon Kimura (115 let) žije též v Japonsku. V Japonsku je většina stoletých osob na světě. Podle vlády to je více než 51 000. Více než 87% z nich jsou ženy.

Více informací: ZDE

Abych na závěr řekla, přeji ji hodně zdraví a aby dosáhla výše, kdo ještě nikdo nikdy nedosáhl!
V naší zemi je zázrakem se dožít i jeho 90 let. Co si o tom myslíte vy? Znáte také někoho, kdo se dožil vysokého věku?

So-chan

Týdenní report 1

4. března 2013 v 18:22 | So-chan a Kara-chan |  Novinky
Týdenní report je tady! Co jsme za minulý týden stihly? Jaké vyšly nové články? Co připravujeme? V Týdenních reportech se vás budeme snažit nalákat na naše budoucí články, ale také vám sepíšeme všechny, které jsme minulý týden vydaly, abyste se nemuseli obávat, že něco prošvihnete nebo vynecháte. Nebudu ale zdržovat, přejděme k reportu.
Kara-chan opět píše kurzívou, So-chan normálně.

Čajový obřad

4. března 2013 v 16:38 | Kara-chan |  Japonsko
Zdravím. (^^)v
Tentokrát jsem si pro vás připravila kratší článek o Čajovém obřadu. Doufám, že se vám bude líbit! Kdyby vás napadala další témata, o kterých byste se chtěli dozvědět víc (a co se týká Japonska, samozřejmě), pište na náš Facebook. Také máme obě, já i So-chan, vlastní "návštěvní knihu", kde se můžete na cokoliv zeptat, vytknout či pochválit. ;) Najdete je v rubrice O nás. Budeme rády, když nám něco napíšete.

Japonština

2. března 2013 v 20:57 | So-chan a Kara-chan