Jak se spřátelit s cizincem?

28. března 2013 v 7:00 | Kara-chan |  Japonsko
Konnichiwa, mina-san! Přeně tak, Kara-chan se uráčila napsat článek. :D Úžasné, že? Asi jste z nadpisu poznali, o co vlastně jde. Jen si dovolím připomenou (asi to je už otravné) - pokud chcete vědět o nejnovějších článcích bez toho, abyste stále viseli tady u nás na blogu, můžete dát like na naší FB stránku. Ale to jen tak na okraj. Nebudu již déle zdržovat, jdeme na to!

Už něco přes dva roky komunikuji s cizinci. Pravda, zaměřuji se hlavně na Japonsko, ale pohybuji se na serverech, kde můžeze najít lidi opravdu ze všech koutů světa. Takže mě napadlo, že bych v jednom článku mohla shrnout nejen jak získat přátele z ciziny přes internet, ale taky proč a kdy si dávat pozor.

Neprve by možná bylo dobré zmínit pár webů, kde je dobré začít hledat. Ještě taková připomínka - všechny stránky jsou zdarma.

1. Interpals.net
Rozhodně nejznámější web, kde najdete opravdu spoustu lidí. Registrace je nutná, nicméně ovládání jednoduché. Můžete hledat i podle měst. Taky podle koníčků, podle preferencí (jestli jen psaní po emailu nebo dopisování, taky je tam flirt a vztah) nebo podle toho, jestli je dotyčný online.

2. www.penpal-net.info
Tohle je trochu komplikovanější stránka, pravda. Musíte se zaregistrovat, abyste mohli odpovědět na inzeráty ostatních. Taky je trochu těžší vyhledávání. Moc lidí se sem nedívá, takže některé příspěvky jsou trochu starší. Ale taky se tu dají najít zajímaví lidé.

3. japan-guide.com
Tahle stránka je hodně aktivní. Taky je potřeba registrace. Většina uživatelů buď jsou Japonci nebo hledají Japonce, takže pro japanofily naprosto ideální. Také se zde mohou objevit lidé, kteří nehledají Japonce. Sice je to zřídka, ale stává se to. Ovládání je též jednoduché.

4. studentsoftheworld.info
Tuhle stránku moc nevyužívám, ale také tam můžete najít spoustu lidí. Opět je registrace nutná. Výhodou je i to, že při registraci uživatelé vyplní zajímavé otázky (jako budoucí zaměstnání, místo, kde by chtěli žít a tak dále).

5. http://penpalkorea.com/en/
Tady najdete na 90% Korejce. Já osobně jsem stránku nezkoušela, pokud jí tedy někdo hodláte otestovat, napište mi výsledek, abych mohla doplnit článek pro budoucí návštěvníky. Na první pohled stránka působí relativně zastarale, ale přesto dobře a myslím, že je dost aktivní.

Tak jo, svou první "oběť" jste už našli. Co teď? Samozřejmě jí nebo jemu napsat. Ale co? Ideální by bylo představit se, ale jen krátce, aby si v budoucnu bylo o čem povídat. Také tomu druhému udělá radost, když projevíte jistou znalost jeho jazyka. Já například zdravím v japonštině a občas se i představím. Ne že bych toho víc neuměla, ale raději v budoucnu překvapím tím, že umím líp, než to vypadalo než tím, jak dobře a často umím používat google překladač.

Pozor! Je dobré ctít zvyky toho, s kým si píšete. Mohli byste ho nevědomky urazit! Japonci například jsou většinou přesvědčení o tom, že cizinci jsou sice strašně cool, ale navíc i burani a proto je dobré vždy odpovídat opatrně. Občas to sice bývá problém, ale o to lépe si popovídáte. :)

Občas se ale stane, že napíše někdo, od koho jste to nečekali. Úchylové nejsou jen na českých portálech, ale je to celosvětový problém. Navíc tu probíhá střet různých kultur, tím pádem musíte počítat s tím, že napíše nějaký Arab či Afričan (o pár desítek let starší než vy) s nabídkou k sňatku, to v tom lepším případě.

A dále...

Tady bych chtěla zmínit jednu zajímavost, které jsem si všimla. Možná to tak chodí jen u mně, ale i tak bych o tom ráda napsala. Jistě, tato přátelství nevydrží věčně. Pokud se chcete někoho rychle zbavit, dejte mu svůj facebook. Od mnoha lidí slyším, že pokud někomu svůj facebook dají, do měsíce, nejpozději do roka si přestávají psát. Já mám stejnou zkušenost. Je to škoda, protože zrovna Facebook je na tohle šikovný - víte, kdy je cizinec online, můžete myslím mluvit i přes webkameru a tak dále. Tady ovšem stejně dobře zafunguje skype.

Úplným opakem facebooku je snail-mail, tedy dopisování. Pěkně ručne, do obálky a poslat. Má to své osobité kouzlo a každý dopis vám udělá obrovskou radost. Občas se sice stane, že se dopis ztratí nebo se "oběť" přestěhuje, v mém případě se to stalo u jednoho cizince z osmi. Pak taky výborně, avšak o trochu méně romanticky, funguje email, ale i ten nevydrží věčně. Jen ještě poslední upozornění - nenechte se unést a nedávejte adresu příliš mnoha lidem, protože pak vzniká mnoho problémů s tím, kdo je kdo.

To by bylo k začátkům dopisování. Pokud je něco, co vás ještě zajímá a co jsem nenapsala, pište do komentářů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 28. března 2013 v 10:04 | Reagovat

Chtěla bych se zeptat, jestli bude článek o tom, jak se seznámit s cizinci tady u nás, protože já bych potřebovala s těmi lidmi mluvit a ne si psát (i když i to je užitečné).

2 Kara-chan Kara-chan | Web | 28. března 2013 v 18:15 | Reagovat

[1]: Pokusím se, ale vůbec nic neslibuji. Upřímně, ono je to hodně těžké. Už jen najít cizince v Česku je neskutečný problém. Pak je taky otázka, jestli ten cizinec stojí o nějaký podobný kontakt. Další problém je národnost. Pokud hledáš jakoukoliv, tak to nebude problém, ale třeba potkat v Čr Japonce či Korejce, to už je sakra těžké. Jedna varianta mě napadá a asi o ní ten článek napíšu, ale jak jsem psala, je to opravdu těžké.

3 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 28. března 2013 v 20:13 | Reagovat

[2]: To je pravda. U nás je to hodně Němců a Vietnamců, ale Korejce nebo Japonce jsem zatím ještě nepotkala. Možná v Praze, ale to mám poněkud z ruky. Za jakýkoliv typ budu ráda.

4 hogreta hogreta | E-mail | Web | 24. září 2013 v 23:02 | Reagovat

[2]:[3]: Korejců je tady také opravdu hodně, jen většinou nejdou moc vidět - pracují v automobilkách od nevidím po nevidím. Alespoň u nás v Ostravě jde v různých nákupních centrech narazit na spoustu Korejek s dětmi (muži pracují). A Ostrava je od Prahy taky poměrně daleko:). Ale předpokládám, že vy byste se raději seznamovaly s kluky - Korejci, co? :-D Jo, tak to nevím. Asi jen začít pracovat v nějaké z těch automobilek:-D.

Jinak ke článku a k blogu - moc se mi líbí jeho zaměření, k východní Asii mám velmi blízko, partner je taky asiat. Asi se tu budu ráda vracet:).

5 Jana Jana | 8. října 2013 v 20:08 | Reagovat

Pane boze, to jsou kraviny!
Kdyz vam chybi cizinec, odstehujte se zpatky do Asie. Nam Cechum chybet nebudete!

6 Kara-chan Kara-chan | Web | 8. ledna 2014 v 14:22 | Reagovat

[5]: Tak to nečti, když se ti to nelíbí. ;) Nechápu, proč lezeš na blog o Asii a chrlíš kolem sebe rádoby like-a-boss kecy. Pokud se ti blog nelíbí, tak sem neloz. ;)

[4]: So-chan i já děkujeme, teď je ale bohužel osud blogu jaksi ve hvězdách, protože So-chan je zaměřená trochu jinam a já mám osobní blog. :) Ale moc děkujeme za pochvalu! :D

7 Namikaze Sadako Namikaze Sadako | Web | 22. ledna 2014 v 23:39 | Reagovat

[5]: Hele, toto se nedá aplikovat jen na asiaty :-) Ale i třeba na na Španěly, Američany a tak :-) Ale jo, ty seš typická Češka a je to vidět. Omlouvám se těm, kteří si toto nezaslouží, ale mně přijde, že Češi obecně pořád jen na něco nadávají a jen odsuzují cizince a nějakou neznámou kulturu nebo vůbec něco, co pro ně není známé a ani se tomu nepodívali na zoubek víc. Já to nechápu -.- Jen proto, že se mi líbí Asiati, tak přece ještě nejsem debil, kráva a podobné věci. Já taky například nemám ráda Justina Biebra nebo One Direction, ale to neznamená, že hned odsuzuji jejich fanynky -.- Bože, někteří lidé jsou tak přitroublí, fakt -.-

Jinak, co se týče Asiatů, já mám na to svůj vlastní způsob :D Pouštět korejské/japonské/čínské písničky v okolí Korejců/Japonců/Číňanů :D Nebo jednu dobu jsem se ukláněla a říkala anneyongsaeyo Korejcům (dobrý den) :D Jednou jsem se s jedním i zapovídala a dozvěděla jsem se, že má rád BIGBANG, F(x) a já už nevím, co :D Ale pak jsem ho už nepotkala...

[4]:

[3]: Toto, co jsem napsala výše, to bylo v Ostravě v Karolíně :D Já tam potkala i dost chlapů, hlavně Korejců :3 A když tak, tak jsou tam hezcí a roztomilí Číňani v čínských restauracích :D :3

8 LIZBETH LIZBETH | Web | 22. června 2015 v 22:57 | Reagovat

pujcky hotove ostrava :D

9 MaikelA MaikelA | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:12 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

10 ZdenekL ZdenekL | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:56 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na kakkoii-nihongo.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

11 Jarda Jarda | E-mail | 25. října 2017 v 18:11 | Reagovat

Většina těchto komunit, není skoro vůbec viditelná. Navíc "asiatky": vypadají a chovají se něžně jako opravdové ženy. Neumím žádný jazyk. Poradíte prosím, jak najít v Praze třeba i lásku na celý život ? Zdá se mi, že i oni v tomhle směru, jsou trochu odtažití. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama