Japonská restaurace ~Samurai~

31. března 2013 v 16:21 | So-chan a Kara-chan
So-chan normálně, Kara-chan kurzívou.

30.3. 2013 - ano, tento den byl vyjímečný pro tento blog a hlavně pro nás adminky! ^_^ Hell Yeah!

Vše, co jsme Vám slibovaly, je zde! Ovšem omlouváme se vám, že tento článek (fotky,video) jsme sem nedaly již včera. Byly jsme velmi unavené z celého dne. Navíc každá bydlíme úplně někde jinde a střed mezi námi byla právě Praha!
Ovšem dojely jsme v pořádku a ze včerejšího dne se ještě vzpamatováváme.
Přesně tak! :D Všechno probíhalo trochu rozpačitě, ale myslím, že se vše povedlo. Teda krom jedné věci. Protože Kara-chan je úplně blbá a zapomene co se dá, samozřejmě nechala doma mobil. Na který se mělo nejen fotit, ale natáčet video. Nicméně nebojte, So-chan zachránila situaci a fotografie i video samozřejmě bude! Nyní ale slíbené fotky.


V Japonské restauraci Samurai jsem byla poprvé, takže hlavní jídlo mám úplně stejné, jako Kara-chan. Jelikož jsem vůbec nevěděla, co si objednat. Ale já věděla, že Kara byla již několikrát v Japonské restauraci, takže dobře věděla, co je dobré a co si objedná! Takže jsem se držela jí a musím uznat, že její výběr byl unikátní. ~(^_^~)
Já už jsem v jedné byla, ale probíhalo to trochu jinak. Samozřejmě jsem se tvářila jako největší borka, když přišla číšnice s tím, jestli si dáme aperitiv (alkohol před jídlem) - saké. Jestli se těšíte na sushi, musím vás trochu sklamat - je to velmi známé a proto jsem myslela, že dát si jiná tradiční japonská jídla bude lepší.

Tak se můžeme na to vrhnout! *-*


Náš pokoj:
Aw! Kara-chan rezervovala vskutku krásný pokoj! Žádná klasická židle s nohama, ale nízký stoleček s nízkými židlemi.
Nejlepší na to je, že když vás už bolí nohy z toho sezení na patách jako správný Japonec, tak pod stolem máte jakýsi hluboký otvor na nohy.
To jsem netušila, že je tam ten otvor, ale po čtvrthodině sezení na patách jsem ho uvítala s nadšením. Náš pokojík byl fajn, dokonce jsme si nechaly i zavřít.


Hlavní jídlo:

Yaki undon or soba
Orestované nudle s krevetami


Kara-chan s hůlkami - pěkně tu nudli chytla! Což bych řekla, že je opravdu výkon! Že, Kara? ^^
Musím přizat, občas jsem s tím dost bojovala. :D


Japonské hůlky
~ No, když jsme vešly do našeho rezervovaného pokoje, tak jsme na stole neviděly žádné lesklé příbory, ale pouze černé kulaté, hlavně právé Japonské hůlky. Docela dlouho nám trvalo, než jsme chytly třeba i jednu nudli. Jsou tak kluzké a po těch hůlkách si to veselo sklouzlo zpátky do talíře. Ale třeba krevety, ty šly moc dobře chytit.
Přesně tak. ^^ Mám pro vás tip, pokud si chcete hůlky pořídit domů: nekupujte si lakované. Nejen že vám to nepůjde uchopit, ale ještě to bude klouzat. Z vlastní zkušenosti preferuji obyčejné dřevěné.

Dezert
~ Tak tady jsme si konečně dala každá něco svého. Já si vybrala osvěžující dezert, zatímco Kara zajímavý dezert, ke kterému Vám jistě řekne své! :D

Mochi
Tradiční japonské rýžové koláčky s nápní ze sladkých červených fazolí

Tohle je Mochi. Jsou to rýžové koule plněné sladkýmy fazolemi. Neříkám, že to není dobré, ale snědla jsem jednu a bylo mi fakt špatně. :D Není to sladké, spíš takové gumové. Mě osobně to moc nenadchlo, jelikož miluji sladké a tohle bylo spíš bez chuti, takže kdybych mohla, rozhodně bych to posypala cukrem. Nakonec jsem dojedla jen jedno.


Seasonal Fruit
Svěží dezert z nakrájeného sezonního ovoce

So-chan:
Když jsem si vybírala dezert, vůbec jsem nevěděla, co si vybrat. Všechny názvy zněli opravdu originálně, ale teď, jak to vypadá ve skutečnosti. Nakonec jsem se rozhodla, že si dám něco svěžího a vybrala jsem si Seasonal Fruit. Když mi to přinesli, nemohla jsem uvěřit tomu, jak si s tím krásně pohráli. Pomeranč byl uvnitř vydloublý a byly v něm kousky pomeranče a hroznového vína.
Ananas, jablka, kiwi, hroznové víno a pomeranč. To vše jsem měla na jednom talíři. I když to vypadá lehce a nevinně, přeci jenom jsem bohužel nedojedla pár jablek a kiwi, které bylo opravdu kyselé. Ale bylo to moc dobré!

Pití
Mmm... Když jsme si hned na začátku vybíraly pití, Kara-chan hned věděla, co si dát. Já s tím neměla moc zkušeností a vůbec sjem nevěděla, co si jako vždy vybrat, tak jsem i teď následovala její objednávky a vzala si totéž. A opět... vybrala velmi, velmi dobře!

Aloe King


Když nám to přinesli, tak jsem se divně koukala do skleničky, co to v ní plave. Kara-chan mi řekla, že to jsou prý kousky kaktusu. Nemohla sjem tomu uvěřit. Dokonce jsem se bála se toho i napít, jelikož u kaktusu si většinou lidé představují hlavně trny a spolknout je bych si oprvadu nepřála. Ale ukázalo se, že je to daleko lepší, než jsem čekala! O.O
Nic takového jsem v životě nepila. No a asi si říkáte, co je v té černé skleničce. Na toto bych nechala spíše pro Kara-chan, protože ta to vypila celé! :)
To v té černé skleničce je pravé saké. Nevím jaké konkrétně (kromě teploty - studené). Je to vlastně rýžová pálenka a velmi dobrá. Vypila jsem celý, ačkoliv se mi do toho moc nechtělo. Nakonec ale bylo dobré.

Čaje
Černý a jasmínový čaj


Musíme říct, že s Kara jsme velmi obdivovaly ty hrnečky bez ucha! Kara-chan by je prý ráda přivítala domů.
Přesně tak, musely být moje! Vlastně nakonec nebyly, ale... :D

Nejlepší bylo když jsme viděly pravého Japonského kuchaře přes dveře. Viděly jsme, jak si tam hraje s mobilem a když si nás všiml, tak jsme co nejrychleji zdrhaly... :D Ani jsme ho nestačily vyfotit, takže se velmi omlouváme!
No, mě napadlo se jich zeptat, jestli bychom nemohly do kuchyně, ale to už by asi bylo trochu moc a nechtěly jsme je chudáky plašit. :D

K jídlu jsme měly i Japonské zelí - moc dobré! ^^


Tak, to by bylo prozatím vše. Pokud se již nemůžete dočkat videa, slibujeme, že přijde velmi, ale opravdu velmi brzo. :D Pokud byste se chtěli ještě něco dozvědět, pište do komentářů :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Namikaze Sadako Namikaze Sadako | Web | 22. ledna 2014 v 23:26 | Reagovat

Jsem někde četla, že mochi se dělá na nějakých slavnostech (nevím teď, na jakých), ale že kolikrát to je tak gumové a lepkavé, že se tam tím několik lidí zadusilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama