Japonština (úvod)

2. března 2013 v 19:59 | So-chan a Kara-chan
* So-chan normálně, Kara-chan kurzíva

Jistě je Vás zde mnoho, kteří by se rádi naučili Japonsky. Někteří tuto stránku naleznou třeba jindy. :)
Většina z Vás to má díky Anime, které sledujete a někteří zase proto, že chtějí. My s Kara-chan jsme ten druhý případ.
Jak jste si již někteří přečetli, Kara-chan se Japonštinu učí útctihodné dva roky a vždy, když si spolu píšeme, tak do toho smícháme i kousek tohoto překrásného jazyku. Já se učím pouze jeden rok, takže se více věcí dozvím buď na Japonštině, nebo u mého "dvojčete" Kara.


Hai hai, je to přesně tak. ^o^ I když, úctyhodné dva roky... Než budu umět pořádně mluvit, potrvá to ještě tak dalších deset let. Jak už řekla Imouto-chan (imouto znamená mladší sestra), nezajímáme se o Japonsko kvůli anime. Pokud je tu někdo z vás, kdo se učí, tak to vám přeji pevné nervy. ;)

Jde o to, že jistě se všichni těšíte na první lekce, které ovšem nebudou pouze nacpané v článcích s obrázky.
S Kara-chan jsme se rozhodly, že budeme tak ochotní Vám dělat lekce ve videích. Nejdříve jsme to považovaly za hloupost, ale pak se nám tento nápad dost zamlouval. ^_^
Myslím, že naše první video, nebude o Japonštině, ale zaručeně o Japonském jídle v Japonské restauraci, kam se chystáme s Kara-chan jít.

Doufejme, že se to povede. (^^)v

Co všechno chystáme v budoucích videích?
~ Zaručeně nesmí chybět Japonská mluva. Začneme úplně od nuly! V lekcích se Vám na úvod pokusíme trochu hovořit mezi sebou Japonsky a hned poté Vám to přeložíme.
~ Přesně tak. (^o^) Možná to bude trochu divné, když mezi sebou mluví dva lidi řečí, kterou ani jeden z nich normálně nemluví, ale abych řekla pravdu, já se na to těším. Kdy naposledy jsem si pokecala s někým v japonštině?

~ Zábava - Učit se ve stresu není dobré pro zdraví. Ovšem zabavit lidi je mnohem těžší, než se zdá. Obávám se toho, že některé z našich nápadu, které jsme si předem s mojí spolu adminkou řekly, Vám přijdou směšené a trapné. Ale opravdu se budeme snažit.
~ Hai, vážnost u nás neexistuje. Každý má ale jiný smysl pro humor a my dvě se budeme opravdu snažit.

~ Kultura - To by nebyla Japonština bez trocha kultury. Na to je možná složka Japonsko, ale myslím, že pohodně se usadit, nic nečíst, jenom poslouchat naše dětské hlásky, to je myslím i lepší.

~ Brýlaté slečinky - No ano, narážíme na sebe! Obě dvě máme brýle. Abych se Vám přiznala, zprvu jsem nechtěla dělat videa, jelikož můj hlas je opravdu dětinský! Ovšem Kara-chan mne uklidnila, že to má jaksi to samé, ale i Japonky mluví roztomilým dětským hláskem. Takže snad doufám zapadneme... ^_^
~ V Japonsku se tomuto fenoménu říká Megane-chan nebo Megane-kun. Megane jsou brýle. Je to opravdu roztomilá slovní hříčka, že?

~ Užívejte si to. Byly bychom velmi vděčné, kdyby se Vám naše videa v budoucnu líbila a těšili byste se na další. To nás obě pak více nakopne a s velkou radostí uděláme další! ^_^
~ Prostě Don't worry, be happy! Budeme také rády, když nás nějakým způsobem zproagujete, hodíte na Facebook či přidáte do odběru. :) Bylo by skvělé, kdyby se o nás dozvědělo co nejvíc lidí a dali nám najevo, že se jim naše videa líbí.

Kdy budou videa?
To je právě ten největší háček ze všech háčků - i rybářských.
S Kara-chan jsme od sebe cca 150 km daleko, což nás odděluje od toho, abychom mohli točit videa častěji. Ani nevíte, jak je nám to líto, ale budeme se snažit přes prázdniny, kdy u sebe budeme trávit nějakou dobu a pokusíme se natočit co nejvíce videí! ^^

Přesně tak. So-chan to vystihla. :D
Přesně tak. Nebudeme vydávat videa každý den, možná ani týden, ale pokusíme se jich hodně předtočit a také vás zabavit nějakými těmi články. Doufáme, že se vám budou líbit a i přes tento drobný nedostatek se k nám budete rádi vracet.

So-chan a Kara-chan
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hotaru Hotaru | Web | 2. března 2013 v 23:38 | Reagovat

Zní to opravdu zajímavě a originálně ^^ Těším se!

2 Kyuu Kyuu | Web | 3. března 2013 v 21:42 | Reagovat

vážně se mi tento nápad velice zamnouvá a lídí :3 už se na vás těším holky ;)

3 takara takara | Web | 19. října 2013 v 17:23 | Reagovat

Pěkný!jenže Japonky ty kawaii hlásky nemají od přírody, rozdíl mezi vdanou Japonkou a svobodnou je právě ve výšce hlasu. Není to jejich přirozená mluva (u některých možná třeba i jo), ale většina mladých holek tady mluví hlasem o oktávu vyšším, než je jejich opravdový hlas, protože je to kawaii. :-D Já se svým normálním altovým hlasem se tu setkávám s názorem, že můj hlas připomíná chlapský :-x well, kvůli tomu opravdu na lidi pískat nezačnu... :-D  Pokud máš roztomilý dětský hlásek od matky přírody, pak OK v opačném případě (pokud ten dětský hlásek vytváříš úmyslně) si ničíš hlasivky... :-x Na vaši Japonštinu se těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama